Příběh Veroniky: Trnitá cesta k samostatnosti

Než byla Veronice s partnerem nabídnuta možnost nájemního bydlení, žil mladý pár u rodičů bez vyhlídek na změnu

V době, kdy se Veronika připravovala na maturitní zkoušku a za rohem byly i přijímací testy na vysokou školu, rozhodla se, že se chce osamostatnit. Se svým partnerem Petrem, který žil rovněž u rodičů, se rozhodli pro změnu. Chtěli si najít byt, který by již nemuseli sdílet se svou širší rodinou.

 

Při hledání bydlení narazila Veronika velmi rychlé na omezené možnosti

Ani stálý příjem přítele Petra a Veroničina brigáda nestačily k tomu, aby si mladý pár mohl dovolit nájemní bydlení, které by bylo důstojné a nezruinovalo je. Nejčastěji dvojice narážela na podmínku zaplacení nákladné kauce nebo obecně na vysoké nájemné.

 

Sen o vlastním bydlení se málem rozplynul

Až v momentě, kdy terénní pracovnice Člověka v tísni nabídla možnost žít v bytě zprostředkovaném nadací Pomoc na cestě vzhůru, viděla Veronika světlo na konci tunelu. Po této nabídce bez zaváhání sáhla, jelikož si s přítelem rychle spočítali, že po sečtení svých měsíčních výdělků na nájemní bydlení bez problémů dosáhnout.

 

Jeden úspěch na sebe nabalil druhý

Nic nebránilo tomu se osamostatnit. Veronika s partnerem žijí v nájemním bydlení od března 2020 a jsou moc spokojení. Veronice se navíc podařilo úspěšně absolvovat maturitní zkoušku a dostat se na vytouženou vysokou školu.

 

Příběh jsme zveřejnili se svolením Veroniky. Kvůli přání na zachování anonymity jsme změnili všechna jména a některé další údaje, jako například název města a městských částí.