Příběh Petry: Udala partnera na policii, protože ji týral, neměla ale kam jít

Předtím, než Petra díky Fondu získala do pronájmu byt 2+kk, prožila si hotové peklo

Petra žila s partnerem a dětmi na ubytovně. Celé bydlení pro pětičlennou domácnost se skládalo z jediné místnosti s kuchyňským koutem. Kromě nedostatku k prostoru však Petru trápilo i to, že ostatní obyvatelé jsou hluční, často a hodně pijí a na chodbách nechávají poházené odpadky. Neustále slyšela hádky, které se ozývaly ze sousedních pokojů, a trpěla nedostatkem soukromí. Koupelna na ubytovně byla společná pro celé patro a její sdílení s ostatními obyvateli nebylo nic příjemného. Petra věděla, že především pro děti je ubytovna naprosto nevyhovující místo k žití, neměla však našetřený dostatek peněz na to, aby složila kauci na byt. Vše navíc bylo lepší než život s ex-partnerem.

Na ubytovnu utekla, protože ji bývalý partner týral

Předtím, než utekla na ubytovnu, žila Petra s partnerem, který ji opakovaně zneužíval. Byla obětí fyzického i psychického týrání a nedokázala se ze začarovaného kruhu dostat ven. Byla zoufalá a neměla kam jít. A protože na děti partner ruku nevztáhl, týrání v tichosti snášela. Postupně v sobě však sebrala sílu, a i přes strašlivý strach se partnerovi postavila. Udala ho na policii. Nemohla totiž už dál unést pohled na děti, které s bázní a slzami v očích násilnické scény zpovzdálí sledovaly. Násilnický ex-partner si v současné době odpykává trest odnětí svobody.

Příběh, který Petru dostal na dno, začíná už v dětství

Petra se nakonec musela vystěhovat. Vzhledem ke špatnému vztahu syna s Mirkem se rozhodla, že do nového bytu půjde sama s nejmladší dcerou a zaměří se znovu na získání Milana z dětského domova. Bohužel se Mirek neustále vracel, dělal jí v novém bytě problémy, dokonce se neštítil vytáhnout nůž a vyhrožovat pořezáním Petry i jejich společné dcery, pokud ho tam nenechá přespat. Jelikož se Petra bála, vždy mu ustoupila. Policii volat nechtěla. I kdyby Milana vykázali z bytu, on by se vrátil a vše by mohlo být daleko horší.

Cesta z bludného kruhu

Fond dostupného bydlení Petře a jejímu současnému partnerovi a dětem zprostředkoval byt o velikosti 2+kk za nájem, který si může dovolit. Věříme, že důstojné bydlení Petře umožní se z bludného kruhu vymanit.

 

Příběh jsme zveřejnili se svolením Petry. Kvůli přání na zachování anonymity jsme změnili všechna jména a některé další údaje, jako například název města a městských částí.