Příběh Roberta a jeho rodiny: Život na sídlišti se stal hotovým peklem

Než se Robert se svou rodinou přestěhoval do klidné části města, žili na hlučném sídlišti, kde se necítili bezpečně

Robert se dostal se svou manželkou a vnoučaty Karolínou (12) a Honzíkem (11), které mají v pěstounské péči, do tíživé sociální situace, ke které se přidaly zdravotní problémy manželky. Musel tedy přijmout nabídku k pronájmu bytu na sídlišti o velikosti 2+1 v sociálně vyloučené lokalitě.

 

Bydlení na sídlišti se proměnilo v hotové peklo

Rodina nebyla v novém bydlení vůbec spokojená. Trápil je nepříznivý hygienický stav domu a neustálý hluk. Robert žádal několikrát své sousedy, kteří nerespektovali noční klid, aby své chování změnili. Odpovědí na slušné požádání byla ovšem msta. Sousedé začali házet odpadky do bytu, kde rodina Roberta žila, a došlo i k napadení jeho vnoučat.

 

Situace se zhoršovala a rodina se ve svém bydlení necítila vůbec bezpečně

Východiskem byla až nabídka nadace Pomoc na cestě vzhůru, díky které se mohla celá rodina přestěhovat do jiné části města, a navíc do bytu o velikosti 3+1. V novém bytě jsou všichni moc šťastní. Děti si mohou venku hrát a všichni mohou klidně spát, jelikož se cítí bezpečně. Robert se svou ženou Věrou za tuto příležitost často děkují, protože si uvědomují, že důstojné bydlení s odpovídajícím nájemným není v dnešní době žádnou samozřejmostí.

 

Příběh jsme zveřejnili se svolením Roberta. Kvůli přání na zachování anonymity jsme změnili všechna jména a některé další údaje, jako například název města a městských částí.